11 czerwca podczas Święta Gminy Alwernia odbył się pokaz „Podróż w świat eksperymentów i doświadczeń”, który prowadził Piotr Kozera czyli Doktor Wow. Pan Piotr jest autorem  kreatywnych warsztatów, podczas których prezentuje  doświadczenia i eksperymenty z dziedziny chemii, fizyki,  biologii i ekologii.

Podczas pokazu w Alwerni młodzi widzowie przeżyli fascynującą podróż w świat przygody i dobrej zabawy. Było wybuchowo i magicznie. Dzieci zachwycały się niesamowitymi i zaskakującymi eksperymentami. Kreatywne doświadczenia zaprezentowane podczas spotkania z dziećmi były znakomita pomocą w zrozumieniu i odkrywaniu otaczającego ich świata. Pokaz Doktora Wow był dla wszystkich świetną zabawą i niezwykle pouczającą przygodą. Dzięki niemu dzieci zrozumiały, że nauka może być bardzo przyjemna i pasjonująca.

Pokaz odbył się w ramach projektu „Biblioteczne podróże małe i duże” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.