Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni wraz z filiami po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” realizowanej przez Instytut Książki. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców po odbiór wyprawek czytelniczych w ramach nowej edycji projektu. Program skierowany jest do wszystkich przedszkolaków w wieku 3 – 6 lat, zarówno tych zapisanych do biblioteki, jak i zupełnie nowych czytelników.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek” zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania, odwiedzania biblioteki oraz poznawania nowych słów i rozwijania swojej wyobraźni.