22 czerwca 2021 r. w Galerii „Drzewiej” w Porębie Żegoty odbyły się kolejne warsztaty dla seniorów pt. „Wspomnienia lat dziecięcych – nasze zabawki”. Wzięli w nich udział członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Poręby Żegoty. Każdy uczestnik mógł pozachwycać się sztuką ludową oraz wyjątkową kolekcją zegarów, którą zaprezentowali Zofia i Edward Góreccy. Właściciele Galerii przedstawili również historię zabawek z dawnych lat. Podczas warsztatów seniorzy malowali drewniane kwiaty i ptaki. W ten sposób powstały pięknie przyozdobione zabawki, które każdy mógł zabrać ze sobą i podarować w prezencie swoim wnukom.
Uczestnicy spędzili również miłe chwile w ogrodzie, gdzie próbowali swoich sił w rzucaniu podkową do celu, w strzelaniu z łuku oraz wiatrówki.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Rodzina książką życia”. Ich organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni, a dofinansowano je ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.