25 czerwca w Sali OSP w Alwerni odbyło się spotkanie autorskie z Wacławem Płonką, podczas którego miała miejsce promocja jego najnowszej książki pt. „Fraszki, limeryki i inne wierszyki”. Organizatorami spotkania byli MGBP w Alwerni oraz Samorządowy Ośrodek Kultury.
Pan Wacław jest mieszkańcem Alwerni, należy do chrzanowskiej grupy poetyckiej Cumulus oraz Teatru Ludowego „Tradycja”. W czasie spotkania barwnie opowiadał o swojej twórczości, czytał wybrane przez siebie fraszki i limeryki dotyczące rodziny. Umilał również czas swoim śpiewem i grą na gitarze. Każdy z obecnych mógł podziwiać liczne nagrody i dyplomy zdobyte przez autora w rożnych konkursach literackich.
Piękną oprawę muzyczną zapewniła Wernika Pyrka – mieszkanka Alwerni, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Krakowie.
Na zakończenie spotkania nabywcy promowanej książki, ustawili się w kolejce po osobisty wpis autora.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rodzina książką życia”. Jego organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni, a dofinansowano go ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.