29 grudnia w lokalu MGBP w Alwerni odbyło się spotkanie „Uwaga! Będzie strasznie… znani i lubiani aktorzy scen krakowskich czytają autora Arthura Conana Doyla”.  

Artyści zaprezentowali słowno – muzyczną interpretację opowiadania pt. „Przygoda w willi Wistera” Arthura Conana Doyla – jednego z najwybitniejszych autorów światowej literatury kryminalnej. Aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – Pani Lidia Bogaczówna oraz Pan Wojciech Skibiński wcielili się w role słynnych detektywów Sherlocka Holmesa oraz Doktora Watsona. Niesamowitą atmosferę wydarzenia zarówno groźną i mroczą, jak i wesołą i zabawną zapewniały dźwięki muzyki. Na skrzypcach grała Pani Halina Jarczyk – kierownik muzyczny Teatru im. Julisza Słowackiego w Krakowie, natomiast na instrumentach perkusyjnych Pan Sławomir Berny – znany muzyk i perkusista, pochodzący z Gminy Alwernia.

Było to niezwykłe i niezapomniane wydarzenie, do którego scenariusz przygotowała Pani Halina Jarczyk.

Spotkanie „Uwaga! Będzie strasznie… znani i lubiani aktorzy scen krakowskich autora Arthura Conana Doyla” odbyło się w ramach projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia” realizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Alwerni dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Gminy Alwernia.