20 czerwca w MGBP w Alwerni odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród Laureatom VI Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

Wielka Liga Czytelników to projekt  o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz promowanie wspólnego czytania dzieci z rodzicami. Misją wydarzenia jest promocja czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Mistrzem Polski w kategorii klas I-III szkół podstawowych została drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Okleśnej: Wiktoria Węgrzyn, Leonard Węgrzyn, Amelia Herma (zdobyli 172 punkty na 180 możliwych)

I wicemistrzem Polski została drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Porębie Żegoty: Julia Biel, Tomasz Budzyński, Kacper Jarczyk ( zdobyli 158 punkty na 180 możliwych).

Mistrzem Polski w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych została drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Okleśnej: Anna Lutostańska, Kalina Wróbel ( zdobyły 166 punktów na 170)

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pani Wiceburmistrz Danuty Głowni oraz Pani Dyrektor MGBP w Alwerni Elżbiety Jarczyk.

Koordynatorem Powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni- Filia w Porębie Żegoty.

Gratulujemy zwycięzcom znakomitych osiągnięć! Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wspieranie naszych laureatów!