W sobotnie popołudnie 18 listopada br. w wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Alwerni odbyło się spotkanie z prawnikiem, dziennikarzem, autorem programów telewizyjnych i książek o tematyce wojennej Bogusławem Wołoszańskim. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Dla Edukacji MOST w Kwaczale i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni.

Spotkanie z dziennikarzem, który przez lata realizował m.in. program „Sensacje XX wieku” przyciągnęło wielu miłośników historii i nie tylko. Wejściówki rozeszły się w ciągu 2 dni. W spotkaniu wzięło udział 130 osób.
Na początku spotkania autor zabrał uczestników w podróż do przeszłości, omawiając kulisy m.in. II Wojny Światowej, ale nie zabrakło też odniesień do teraźniejszości. Druga połowa spotkania przebiegła w formie pytań od publiczności dotyczących różnych wydarzeń historycznych. Bogusław Wołoszański podczas spotkania starał się pokazać słuchaczom, że historia nie jest nudna, a wręcz może być bardzo ciekawa dzięki tajemnicom, sekretom, których minione lata kryją w sobie co niemiara.

Znany polski pasjonat zagadek historycznych na spotkaniu otrzymał książkę „Alwernia historia znana i nieznana” i pogratulował autorce Monice Bachowskiej cierpliwości i zaciętości w przeszukiwaniu archiwów państwowych oraz wytrwałości w poznawaniu faktów związanych z „małą ojczyzną”. Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę i uzyskać autograf gościa.