Dnia 16 listopada br. drugi w tym roku „Salon poezji” w Alwerni zgromadził publiczność kochającą poezję i muzykę.

Wystąpili aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Pani Halina Jarczyk i Pan Grzegorz Łukawski, aktorka Teatru Bagatela i Piwnicy pod Baranami Pani Kamila Klimczak oraz muzyk Pan Jacek Bylica z Akademii Muzycznej w Krakowie. Artyści zaprezentowali niezwykle nastrojowe utwory literackie przy muzycznym akompaniamencie skrzypiec i pianina. Publiczność w zachwycie słuchała Pani Kamili Klimczak, która obdarzona niezwykle silnym, pełnym ekspresji głosem dała fenomenalny popis prezentując piosenki łemkowskie. Jej nostalgiczny repertuar przeplatany zwrotkami poezji łemkowskiej stworzył wzruszający klimat i wszystkich zachwycił. Był to bardzo wzruszający występ, a muzyka i poezja łemkowska na długo pozostanie w sercach uczestników tego wyjątkowego wydarzenia, do którego scenariusz przygotowała Pani Halina Jarczyk.

Serdecznie dziękujemy Samorządowemu Ośrodkowi Kultury za pomoc techniczną w organizacji spotkania, a Panu Kazimierzowi Krańskiemu za piękne zdjęcia.
Salon poezji łemkowskiej „Świat mój” odbył się w ramach projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.