W piątek 28 sierpnia 2020 odbyło się spotkanie integracyjne seniorów. Gościem specjalnym był kabareciarz i satyryk Grzegorz Poloczek.

Artysta pochodzi z Rudy Śląskiej, pisze skecze, monologi i piosenki. Doskonały konferansjer, który skutecznie potrafi rozbawić i rozśmieszyć publiczność. Pisze głównie teksty śląskie, nawiązuje do czasów dzieciństwa, do konkretnych miejsc i zdarzeń z jego życia. Często bierze udział w przeglądach kabaretowych sławiąc swoje rodzinne miasto. Wydał m.in. trzy podwójne albumy „…z mojego placu” , „Dwa światy” , „Tam kaj stoi stary szyb” oraz płytę świąteczną „Mały podarunek”. Za album „Z mojego placu” otrzymał Złotą Płytę. Występ rozpoczął od piosenki napisanej do popularnego programu pt. ”Rączka gotuje”. Towarzyszył mu gitarzysta Bartłomiej Kuźniarz i Katarzyna Piowczyk.

Na program kabaretowego recitalu złożyły się m.in anegdoty nawiązujące do pierwszych kroków stawianych w telewizji i na opolskiej estradzie, które były przeplatane piosenkami podkreślającymi przywiązanie artystów do Ziemi Śląskiej. Grzegorz Poloczek oprócz repertuaru muzycznego jest również autorem książki pt.: „Historie z mojego placu”, gdzie z nostalgią opisuje czasy młodości, dom rodzinny, kolegów z podwórka i życie w familokach.

Zgromadzona publiczność gorącymi oklaskami nagrodziła artystów, chwaląc ich profesjonalizm i kunszt artystyczny. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila wraz z zastępcą p. Danutą Głownią i v-ce przew. Rady Miejskiej w Alwerni Marzeną Kubicą.

Występ Grzegorza Poloczka odbył się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu”. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.