Znana i popularna prezenterka TVN24 Anna Seremak-Frątczak spotkała się 8 kwietnia 2019 r. z mieszkańcami swojej rodzinnej miejscowości Alwerni. Przyjechała na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Alwerni i Stowarzyszenia Alwernia Plus.

W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila, słuchacze UTW oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. Anna Seremak z dużym sentymentem wspominała czasy szkolne, dziękując nauczycielom za cierpliwość i trud włożony w jej edukację. Jak na dziennikarkę przystało ze swobodą oraz humorem opowiadała o praktykach w radiu Kraków i początkach swojej  dziennikarskiej kariery w krakowskim oddziale TVN24, kiedy przygotowywała na żywo relacje z Małopolski i Podkarpacia. Licznie zgromadzoną publiczność ciekawiły zwłaszcza kulisy pracy dziennikarskiej, ciekawostki ze środowiska publicystycznego oraz anegdoty związane z realizacją programów filmowych. Bohaterka spotkania zdradziła, że praca jest jej wielka pasją, w której kocha adrenalinę. Ceni sobie przede wszystkim rzetelność i obiektywizm w przekazywaniu informacji.

Serdecznie dziękujemy p. Annie Seremak-Frątczak, że znalazła czas na spotkanie z mieszkańcami by przybliżyć tajniki pracy w telewizji.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

Anna Seremak-Frątczak jest absolwentką socjologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z głównym studiem TVN24 związana jest od października 2011 roku. Wcześniej była krakowską reporterką tej stacji.