Bronisław Cieślak i pracownicy MGBP

MGBP w Alwerni gościła w czwartek, 7 września 2017 r. znanego dziennikarza, prezentera telewizyjnego, aktora, odtwórcę m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się” Bronisława Cieślaka.

Organizatorami spotkania byli: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni”, a prowadził je autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży Dariusz Rekosz.

Uczestnicy spotkania poznali kulisy produkcji słynnego, polskiego serialu kryminalnego ”07 zgłoś się” wyprodukowanego przez Telewizję Polską i emitowanego w latach 1976-1987, który cieszył się dużą popularnością za sprawą błyskotliwego, pewnego siebie porucznika Borewicza, w którego wcielił się Bronisław Cieślak. Licznie zgromadzoną publiczność interesowały anegdoty i ciekawostki dot. odtwórców głównych ról tego kultowego filmu jak również przebieg kariery zawodowej aktora, która okazała się niezwykle urozmaicona. Bronisław Cieślak zaczynał bowiem jako dziennikarz radiowy, następnie pracował jako prezenter telewizyjny, aktor i polityk.

Wraz z Bronisławem Cieślakiem do Alwerni przyjechał dziennikarz, fotoreporter Piotr Karol Piotrowski, który opowiadał o przygodach aktorskich na planie filmowym oraz o książce swojego autorstwa „07 zgłasza się – opowieść o serialu”.

Spotkanie było niepowtarzalną okazją porozmawiania z Bronisławem Cieślakiem, który za sprawą gawędziarskiego daru  opowiadania anegdot bawił publiczność zachwyconą jego osobowością i poczuciem humoru.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowane ze środków Instytutu Książki.