W Alwerni, 5 czerwca 2023 r. mieliśmy okazję obejrzeć monodram pt.: „Bóg, ja i pieniądze” autorstwa i reżyserii Macieja Wojtyszki. W roli głównej wystąpiła ceniona aktorka teatralna i filmowa Hanna Bieluszko, która wcieliła się w rolę troszkę zagubionej, ale jednocześnie mądrej i zaradnej emerytowanej nauczycielki.

„ Bóg, ja i pieniądze” to opowieść o miłości sprzed lat, o prawie do kierowania własnym życiem, o dokonywaniu wyborów i walce o marzenia. Spektakl pokazał jak los i przeznaczenie bywają przekorne i mogą zmienić bieg naszej przyszłości.

Monodram skłaniał również do paru refleksji. A mianowicie, że należy walczyć ze stereotypami, że w każdym okresie życia mamy szansę na miłość, bo ona nie zważa na wiek ani status społeczny, a z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji znajdzie się wyście awaryjne.

Hanna Bieluszko zachwyciła publiczność swoim aktorskim kunsztem. W trakcie przedstawienia można było obejrzeć wiele zabawnych, jak i refleksyjnych oraz wzruszających scen.

Spektakl odbył się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Hanna Bieluszko, aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie, znana również z seriali „M jak miłość” (jako Renia Zakrzewska) oraz „Barwy szczęścia” (jako Krystyna Złota).