Wystawa fotografii Tomasza Dębowskiego!
MGBP w Alwerni zaprasza na wystawę pt. „Lanckorona – Retrospekcja rok 2011” – fotografie Tomasza Dębowskiego. Cofamy się do sierpnia roku 2011, gdzie po zakupie pierwszego aparatu jakim był kompaktowy [...]
MGBP w Alwerni zaprasza na wystawę pt. „Lanckorona – Retrospekcja rok 2011” – fotografie Tomasza Dębowskiego. Cofamy się do sierpnia roku 2011, gdzie po zakupie pierwszego aparatu jakim był kompaktowy [...]
W dniu 02.11.2024 /sobota/ Biblioteka w Alwerni będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.
Dnia 25 października 2024 r. odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Magdaleny Drab pt. „Między nami”. Magdalena Drab pochodzi z Regulic, obecnie mieszka w Krakowie. Doktor literaturoznawstwa, redaktorka i trenerka [...]
Dnia 24 października 2024 r. w ramach DKK dla dzieci w bibliotece w Alwerni czytaliśmy opowiadanie Katy Hudson pt.: „Wyścig po złotego żołędzia”. To piękna historia o przyjaźni, współpracy, wzajemnej [...]
24 października 2024 dzieci z Przedszkola „Tęczowa Kraina” w Alwerni odwiedziły bibliotekę. W trakcie zajęć wysłuchały opowiadania „Wyścig po Złotego Żołędzia” Katy Hudson. To historia Wiewiórki, która uwielbiała zwyciężać i [...]
W dniu 23.10.2024 r. dzieci z przedszkola „Dziecięca Akademia” w Regulicach odwiedziły bibliotekę. Na spotkaniu poznały leśne zwierzęta z książki Yuval Zommera pt. „Wielkie niebieskie coś”. Ich spokój zakłócił wielki [...]
Dnia 21 października 2024 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Okleśnej uczestniczyły w pierwszych w tym roku szkolnym zajęciach czytelniczych. Przedszkolaki poznały książkę Miquela Tanco pt. „Możesz na mnie liczyć”. [...]
Serdecznie zapraszamy na promocję książki "Między nami" Magdaleny Drab, która odbędzie się 25.10.2024 roku /piątek/ o godz. 17.00 w Urzędzie Miejskim w Alwerni, w sali nr 5. Wstęp wolny!
Dnia 14.10.2024 r. odbyły się zajęcia z przedszkolakami z Grojca. To pierwsze powakacyjne spotkanie, a u niektórych dzieci pierwsze relacje z rówieśnikami i nawiązywanie nowych przyjaźni. Celem zajęć było uświadomienie [...]
Kolejne spotkanie podróżnicze za nami. W piątek, 11 października br. Andrzej Pasławski dzielił się wrażeniami oraz doświadczeniami ze swojej podróży na Teneryfę, jedną z siedmiu Wysp Kanaryjskich. Organizatorami spotkania byli: [...]