Dnia 12 lutego 2024 roku z okazji rozpoczynających się właśnie ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Okleśnej przygotowała zajęcia kreatywne dla dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz chętnych czytelników w tym wieku.

Podstawą zajęć była książka Grzegorza Kasdepke pt. „A ja nie chcę być księżniczką”, która w zabawny sposób opowiada o niezwykle rezolutnej dziewczynce Marysi konsekwentnie odmawiającej bycia (znudzoną) księżniczką na wieży, na rzecz bycia sobą, czyli… smokiem. Marysia wzięła sprawy w swoje ręce, zgrabnie pokazała, że warto mieć swoje zdanie i bronić go, a także, że mądrość ma więcej wartości niż uroda.

A jeśli mowa o księżniczkach i smokach, to nie mogło zabraknąć także zamku. Zorganizowane zajęcia polegały na dokończeniu makiety tekturowego zamku i ozdobieniu go w pomysłowy sposób. Uczestnicy mieli głowy pełne wspaniałych pomysłów i ochoczo zabrali się do pracy. Autorskie zamki powstały nie tylko dla królów, królowych czy księżniczek. Rezultatem zajęć było również straszne zamczysko oraz dwa zamki w Hogwarcie – Szkoły Magii i Czarodziejstwa.