MGBP w Alwerni zaprasza na wystawę pt. „Dzień wojny – ilustracje Krystyny Valko”.

Grafiki Krystyny Valko ukazują emocje autorki okresu wojny, ale też emocji każdego z nas. To forma psychoterapii dla ciała i ducha. Metaforyczne prace Krystyny Valko są również próbą zwrócenia uwagi na to, że nie godzimy się na to, by wojna zniszczyła naszą wewnętrzną siłę i ducha wolności!

Prace wykonane są techniką monotypii. Odpowiadają określonemu dniu wojny i wyrażają emocje poprzez przekaz wizualny, poprzez obraz. To JĘZYK bez JĘZYKA, aby każdy mógł poczuć i doświadczyć bólu całej Ukrainy. Dzięki temu możemy współuczestniczyć w tragedii Ukrainy, przytulać zmęczonych ludzi w swoje kochające ramiona, aby dodać im siły.

Krystyna Valko, urodziła się we Lwowie, tam też ukończyła studia: Lwowskie Profesjonalne Kolegium Sztuki Dekoracyjnej i Użytkowej im. I. Trusza na kierunku artysty-restauratora. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, renowacją ilustracją książkową oraz jest wykładowcą Katedry Restauracji Dzieł Sztuki im. I.Trusza. Autorka jest też certyfikowanym specjalistą z zakresu arteterapii w pracy z dziećmi i dziećmi niepełnosprawnymi oraz współtwórcą i kuratorem festiwalu społeczno-kulturalnego „Znesinnia Fest”. Założyła pracownię malarską „A La prima”. Jest kuratorką projektów wystawienniczych i aukcji charytatywnych. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych ogólnoukraińskich i międzynarodowych.

Wystawę można obejrzeć w witrynach MGBP w Alwerni.