28 maja 2022 r. odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży „Etniczne gry planszowe”, zorganizowane przez MGBP w Alwerni oraz Stowarzyszenie Młoda Alwernia. Prowadził je Robb Maciąg, podróżnik i autor książek.

Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej w Alwerni. Ich uczestnicy poznali wiele ciekawych opowieści podróżniczych wzbogaconych grami planszowymi z różnych krajów i stron świata.  Pan Robert przedstawił zasady poszczególnych gier, które polegały głównie na zbijaniu, blokowaniu lub ustawianiu pionków jak w grze Kółko i Krzyżyk. Uczestnicy warsztatów zagrali w Szisimę z Kenii, Felli z Maroka, Len Czoa z Tajlandii, Pat Gonu z Korei, Młynek z Rzymu, Alquerque z Arabii oraz Konane z Hawajów. Spotkanie okazało się świetną formą spędzania wolnego czasu i dało możliwość poznania gier planszowych z różnych zakątków świata.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Biblioteczne podróże małe i duże” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.