27 maja w Alwerni odbyły się warsztaty herbaciane, które prowadził Robert „Robb” Maciąg, podróżnik, publicysta, entuzjasta odkrywania nowych krain i smaków. Pan Robert jest autorem  kilku książek min. „Tysiąc szklanek herbaty”, „Rowerem w stronę Indii”, „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”.  Jest również podwójnym laureatem nagrody Traveler magazynu „National Geographic”.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać ciekawe historie podróży z sześciu różnych krajów – Chin, Japonii, Tybetu, Indii, Maroka i Jordanii. Pan Robert opowiadał o ich kulturze, tradycji i oryginalnych zwyczajach. Zaprezentował również różne rodzaje i sposoby parzenia  lokalnych herbat. Były więc herbaty słodkie, wytrawne, gorzkie, a nawet słone. Każdy podczas spotkania mógł spróbować jak smakują egzotyczne i niepowtarzalne herbaty z różnych stron świata.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Biblioteczne podróże małe i duże” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.