W dniach 8-15 maja 2022 r. pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu” obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W MGBP oraz filiach bibliotecznych gminy Alwernia zorganizowano szereg imprez dla czytelników.

9 maja Biblioteka w Grojcu zaprosiła przedszkolaki na zajęcia pt. „Od słowa do słowa i plotka gotowa”. Dzieci wysłuchały wiersza „Ptasie plotki” Jana Brzechwy. Dowiedziały się na czym polega działanie plotki oraz jakie mogą być jej konsekwencje. Na zakończenie zajęć przedszkolaki kolorowały sylwetki ptaków występujących w przeczytanym wierszu.

Uczniowie klasy 2 w Porębie Żegoty spędzili czas z książką na zielonej trawie. Na świeżym powietrzu, każdy znalazł coś dla siebie. Budowanie wież z książek, książkowy tor przeszkód, zabawa w ciepło- zimno, spacer z książką na głowie, a nawet podwórkowa galeria sztuki  to część atrakcji, w których uczestniczyły dzieci.

10 maja w Bibliotece w Regulicach odbyły się zajęcia dla klasy 1 SP pt. „Znaki mówią do nas” na podstawie książki Soni Chaine i Adrien Pichelin pt. „Czerwony Kapturek”. Podczas spotkania  uczniowie odczytali tę znaną baśń za pomocą piktogramów oraz poznali ich rolę informacyjną. 11 maja przedszkolaki z Regulic wzięły udział w zajęciach pt. „W krainie smoków”, na których poznały książkę Jacka Kenta pt. „Smoki nie istnieją” oraz uczestniczyły w interaktywnej zabawie z książką Bianki Schulze pt. „Cii… smoczyca śpi”.

10 maja w Bibliotece w Okleśnej odbyły się zajęcia czytelnicze  z przedszkolakami  pt. „Turlututu. Magiczne przygody- interaktywna zabawa”. Dzieci poznały interaktywne książki Hervé Tulletta, które wciągnęły małych czytelników do magicznego świata, zachęcając do wspólnej zabawy.  12 maja  uczniowie  klas I – III  SP w Okleśnej uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym o  twórczości Joanny Krzyżanek, na którym poznały tytuły jej książek. Na koniec wysłuchały  piosenki   pt. „Mądra rzeka”, która opowiada co należy robić,  aby być mądrym.

12 maja Bibliotekę w Alwerni odwiedziły przedszkolaki. Podczas spotkania wysłuchały opowiadania „Gałązka jabłoni” ze zbioru „Król Wichrów”, z którego dowiedziały się, że wszystkie kwiaty na świecie są piękne i wyjątkowe. Przekonały się również, że to nie wygląd świadczy o człowieku, lecz jego dobre serce.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.