17 grudnia 2023 r. w Klasztorze O.O. Bernardynów w Alwerni odbył się świąteczny salon poezji „O, Gwiazdo Betlejemska”.

Wystąpili aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Pani Hanna Bieluszko,  Pan Grzegorz Łukawski, Pan Tadeusz Zięba, kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Pani Halina Jarczyk, pianista Pan Mateusz Krystian, oboista i  muzyk Pan Mariusz Pędziałek.

Artyści zaprezentowali wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej oraz teksty kolęd i pastorałek. Publiczność w zachwycie słuchała niezwykle nastrojowych utworów w przepięknych aranżacjach i przy muzycznym akompaniamencie skrzypiec, pianina i oboju. W trakcie występu wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy „Lulajże Jezuniu”, „Cicha noc”, „Bóg się rodzi”. Był to bardzo wzruszający koncert, który na długo pozostanie w sercach uczestników tego wyjątkowego wydarzenia, do którego scenariusz przygotowała Pani Halina Jarczyk.

Organizatorami salonu poezji byli: Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja – Szpila, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni, Klasztor O.O. Bernardynów w Alwerni, Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni.

Świąteczny salon poezji „O, Gwiazdo Betlejemska” odbył się w ramach projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia” realizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Alwerni dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Gminy Alwernia.