Dnia 29 czerwca 2023 r. Biblioteka w Alwerni zorganizowała spotkanie autorskie z Robertem Górskim, znanym artystą kabaretowym, liderem Kabaretu Moralnego Niepokoju i jego żoną Moniką Sobień-Górską, dziennikarką, pisarką i scenarzystką.
Spotkanie odbyło się w formie wywiadu, a głównym tematem spotkania były książki, które nasi goście napisali. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała o kulisach powstania „Ucha Prezesa” popularnego serialu polityczno-komediowego, który powstał na podstawie książki Roberta Górskiego pt. „Jak zostałem Prezesem”. Z kolei Monika Sobień Górska nawiązała do swojej książki pt. „Ukrainki: co myślą o Polakach, u których pracują?” i wspomniała o najnowszej książce, o bizneswoman, trenerce personalnej Annie Lewandowskiej.

Na spotkaniu nie zabrakło wątków osobistych. Goście żartobliwie opowiadali o historii swojej znajomości, o rodzicach, skąd biorą się inspiracje i pomysły na skecze. Żartowali, że wiele sytuacji komicznych można zaobserwować w domu, w parku, czy nawet w kościele i tematów do tworzenia dowcipów nigdy nie zabraknie. Całe spotkanie wypełnione było żartami i anegdotami, a licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na wypowiedzi prowadzących i nagradzała ich gromkimi brawami.
Dziękujemy publiczności za wspaniałą atmosferę, a gościom za wyjątkowe emocje, które nam dostarczyli.
Dziękujemy Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Alwerni za pomoc techniczną.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.