W dniu 15.06.2021 uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Alwerni oraz klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Okleśnej wzięli udział w spotkaniu z Marzenną Nowakowską – autorką książek, ekspertem ekologii behawioralnej i socjobiologii, prezenterką serialu przyrodniczego Dzika Polska.
W trakcie spotkania pt. „Safari za progiem domu – w poszukiwaniu najfajniejszej zwierzęcej rodziny” uczestnicy z zachwytem słuchali opowieści o dziko żyjących w Polsce zwierzętach. Poznali również najciekawsze fakty z życia rodzin polskich zwierząt. Dowiedzieli się kogo wychowuje tylko mama, kogo obydwoje rodziców, a kto dzieciństwo spędza samotnie. Przewodnikiem po świecie zwierząt stały się książki pani Marzenny „Safari za progiem domu”, „Dzikość serca. Wielka księga zachowań zwierząt”, „Zwierzęta Polski”. Uczniowie dzielili się też swoją wiedzą wynikającą z obserwacji przyrody. To spotkanie na pewno pobudzi wielu do uważniejszego przyglądaniu się otaczającemu światu.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rodzina książką życia”. Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni, a dofinansowano je ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.