Dnia 14.10.2020 r. uczniowie klas I-III SP w Grojcu spotkali się z autorką książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarką Justyną Bednarek.

Autorka opowiadała o warsztacie pisarskim, o książkach, czytała ich fragmenty, wplatała różne historyjki ze swojego życia. Podkreślała, że inspiracje czerpie z otoczenia i stara się by każda opowieść zawierała ziarenko prawdy. Napisała ponad 50 książek w tym 6 dla dorosłych we współpracy z Jagną Kaczanowską. Na spotkaniu nawiązała do kilku swoich książek m.in. „O złotej łyżce”, „Pan Stanisław odlatuje”, Dusia i Psinek-Świnek i oczywiście opowiedziała o „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek”, będących w kanonie lektur szkolnych. Przytoczyła również wiersz „Zawilce”, który napisała w wieku 6 lat. Wtedy już bowiem marzyła o tym by zostać pisarką. Jak sama mówiła, było to jej „największe życiowe pragnienie”. Spotkanie było okazją do poznania twórczości pisarki i bohaterów jej książek.

Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni. Spotkanie z Justyną Bednarek odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu”. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.