19 maja 2022 r. odbyły się spotkania z autorką bajek, opowieści i wierszy dla dzieci Joanną Krzyżanek. Wzięły w nich udział dzieci z Przedszkola Samorządowego „Dziecięca Akademia” w Regulicach oraz przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Okleśnej.

Na spotkaniu autorka opowiadała o swoich książkach wykorzystując przy tym prezentację multimedialną. W swoje opowieści wplotła wspomnienia z dzieciństwa, które zainspirowały ją do stworzenia postaci niezwykle lubianej i popularnej Cecylki Knedelek. Autorka opowiadała również ciekawe historie o Ignasiu Ziółko z książki „Przygoda w warzywniaku”. Pani Joanna zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z warzywami, które są bohaterami serii jej książeczek. Dzieci świetnie się bawiły i przekonały się jak ważne i wartościowe w naszym życiu są warzywa.

Spotkania te odbyły się w ramach projektu „Biblioteczne podróże małe i duże” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.