Gościem MGBP w Alwerni w dniu 21 czerwca br. był znany dziennikarz telewizyjny i radiowy, prezenter, oraz podróżnik Jakub Porada. Opowiadał on o swoich wyprawach nie szczędząc uczestnikom wskazówek w jaki sposób podróżować, by każdy wyjazd miał szansę stać się wyprawą życia. Przekonywał, że można realizować swoje marzenia i zwiedzać świat mając niewielką sumę pieniędzy. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć kilka fragmentów reportaży z jego podróży, w których odniósł się do własnych doświadczeń i przeżyć, czasem nawet ekstremalnych. Namawiał do rozwijania swoich pasji, nauki języków obcych i czytania książek, które kształtują charakter, rozwijają osobowość i pogłębiają wiedzę.

Poza pracą dziennikarską i współpracą z telewizją TVN, TVN 24 i TTV napisał 8 książek w tym: „Chłopaki w sofixach’’ (2011), „Porada na radę” (2014), „Porada na Europę” (2016), „Polska da radę” (2015), „Niezły numer, czyli dziewczyny w białych tenisówkach” (2017) czy „Dasz radę. Przewodnik na trudne czasy” (2021).

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteczne podróże małe i duże” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.