W dniu 19.01.2024 w bibliotece w Alwerni odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Jakuba Biela pt. „Czarne Wrota”.

Jakub Biel urodził się i mieszka w Krakowie. Pochodzi z Alwerni. Jest absolwentem polonistyki oraz studiów filozoficzno – teologicznych. Uczy języka polskiego. Prowadzi profil z recenzjami książek na Instagramie: kuba.i.ksiazki.

W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób. Rozmowę z autorem prowadziła Katarzyna Kubarek – blogerka książkowa z kanału „Czytam w kratkę” na Youtube.

Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać o kulisach pisania książki i poznać kilka ciekawostek oraz anegdot związanych z powstaniem utworu. Jakub Biel przedstawił również najważniejszych bohaterów swojej książki. „Czarne Wrota” to powieść fantasy pełna magii, tajemnic, walki dobra ze złem oraz pięknych i porywających opisów.

To niezwykłe wydarzenie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. W trakcie spotkania można było zakupić książkę Jakuba Biela. Każdy uczestnik mógł zamienić z nim kilka słów, poprosić o autograf i wspólną fotografię.