18 maja 2023 r. odbyły się spotkania z autorką bajek, opowieści i wierszy dla dzieci Joanną Krzyżanek. Wzięły w nich udział dzieci z Przedszkola Samorządowego „Tęczowa Kraina” w Alwerni oraz przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Grojcu.

Na spotkaniu autorka opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej oraz o pierwszej książce, którą napisała już w dzieciństwie. Pani Joanna przedstawiła wielu bohaterów swoich książek. Zabrała również dzieci w podróż do Starego Knedelkowa, gdzie poznały jego mieszkańców: Cecylię Knedelek i gąskę Walerię. Dzieci śledziły  również przygody bohaterki książki pt. „Kotki Dorotki” – Kasię, która czekała na swojego wymarzonego kotka.  Autorka na podstawie książki „Byki Weroniki” udowodniła też, że ortografia nie jest taka straszna i zdradziła tajniki łączenia szkolnych zasad z zabawą. Podczas spotkania przedszkolaki uczestniczyły w wielu ćwiczeniach ruchowych, przy których świetnie się bawiły.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.

Joanna Krzyżanek – autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, w tym serii o Ignasiu Ziółko, Kurze Adeli i Kocie Papli. Jest miłośniczką liter i gałgankowych lalek. Prowadzi warsztaty literackie, teatralne, plastyczne oraz kulinarne.