23 października 2020 r. uczniowie klas IV – VIII SP w Okleśnej uczestniczyli w spotkaniu online z autorką książek dla dzieci i młodzieży Anną Czerwińską – Rydel.

Pisarka opowiadała skąd czerpie pomysły i w jaki sposób zbiera informacje do swoich książek biograficznych o słynnych osobach np. F. Chopinie, M. Skłodowskiej – Curie, K. Makuszyńskim. Autorka wspomniała co stanowi dla niej największą trudność przy tworzeniu książek. Podkreślała, że każda jej opowieść powstaje z wielkim zaangażowaniem i pasją. Zdradziła również, że chętnie napisałby historię o Ignacym J. Paderewskim, który jest patronem SP w Okleśnej. Pani Anna opowiadała również o szkole muzycznej, do której uczęszczała i gdzie uczyła się gry na fortepianie. Autorka wspomniała także o wielkiej miłości do zwierząt. Na koniec spotkania podzieliła się z słuchaczami swoimi marzeniami.

Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Rogalskiej w Alwerni. Spotkanie z Anną Czerwińską – Rydel odbyło się w ramach projektu „Magia kolorów w książce i życiu”. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.