Realizację projektu „Rodzina książką życia” rozpoczęliśmy spektaklami teatralnymi w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek oraz Teatru Uszytego.
31 maja br. spektakl pt. „Piraci i wyspa skarbów”, który zaprezentował Teatr Blaszany Bębenek obejrzały dzieci z Przedszkola Samorządowego „Fantazja” w Kwaczale. 1 czerwca historię piratów poznały dzieci z Przedszkola „Dziecięca Akademia” w Regulicach. Aktorzy przedstawili zabawną opowieść o przygodach młodego chłopca imieniem Jim, biorącego udział w poszukiwaniu skarbu legendarnego kapitana piratów. Jim zmagał się z wieloma trudnościami, jednak nigdy się nie poddawał, stąd główne przesłanie spektaklu, że w życiu trzeba być odważnym i dzielnie dążyć do wyznaczonego celu.
2 czerwca przedszkolaki i dzieci z klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Okleśnej obejrzały przedstawienie pt. „Zupka z blaszanego kubka” w wykonaniu Teatru Uszytego, którego twórcami są Katarzyna i Andrzej Kopczykowie. Aktorzy przedstawili historię dwójki piratów, którym zatonął okręt. Trafili oni na bezludną wyspę, gdzie przeżyli mnóstwo przygód i zabawnych perypetii. Nadzieją na wydostanie się z wyspy jest list, który znajdują w butelce.
W trakcie wszystkich przedstawień nie zabrakło wspólnych zabaw, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu.
Organizatorami spektakli dla dzieci była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni, a dofinansowano je ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.