4 lipca 2021 r. w Alwerni odbyło się przedstawienie pt. „Nadchodzi Pipi” w wykonaniu Teatru Tak z Radomia. Jego organizatorami byli MGBP w Alwerni, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Młoda Alwernia. Spektakl obejrzały dzieci i rodzice podczas organizowanego na Rynku w Alwerni „Powitania wakacji”. Treść przedstawienia została zainspirowana książką Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Główna bohaterka – sprytna i rezolutna dziewczynka o imieniu Pipi, czekając na powrót swojego taty nie traciła czasu na nudę i świetnie się bawiła. Podczas zabaw towarzyszyli jej policjant i przyjaciel Tommy oraz egzotyczny Szaman. Pipi zaprosiła publiczność do amerykańskiej szkoły, w której wszyscy zatańczyli cha-chę. Dzieci miały też okazję poznać nazwy zwierząt, przyborów szkolnych, dni tygodnia w języku angielskim. Aktorzy swój występ zakończyli piękną piosenką o rodzinie. Spektakl wywołał u dzieci i rodziców wiele uśmiechu i radości.
Dziękujemy Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Alwerni i Stowarzyszeniu Młoda Alwernia za pomoc i współpracę przy organizacji przedstawienia.
Spektakl odbył się w ramach projektu „Rodzina książką życia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.