27 kwietnia 2023 r. rozpoczęliśmy realizację nowego projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia”, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 37 500 zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz  12 500  zł z Gminy Alwernia.

W czwartkowe popołudnie odbył się salon poezji pt. „Morze ciszy”, poświęcony 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Wystąpili aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Pani Halina Jarczyk, skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. J. Słowackiego, mieszkanka Gminy Alwernia, Pan Grzegorz Łukawski, aktor teatralny i telewizyjny oraz Pan Jacek Bylica z Akademii Muzycznej w Krakowie. Artyści zaprezentowali niezwykle nastrojowe utwory literackie przy muzycznym akompaniamencie skrzypiec i pianina. Był to bardzo wzruszający występ, który na długo pozostanie w sercach uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy Samorządowemu Ośrodkowi Kultury za pomoc techniczną w organizacji spotkania.

Salon poezji „Morze ciszy” odbył się w ramach projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Alwernia.