19 lipca 2023 r. w Domu Wiejskim w Porębie Żegoty odbył się recital piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Wykonała je pochodząca z Poręby Żegoty Maria Kramarczyk – wokalistka zespołu Senior Singers, miłośniczka i właścicielka starych samochodów. Pani Maria zaśpiewała wiele standardów muzyki popularnej, m.in. „Okularników”, „Niech żyje bal”, „Zielono mi”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”, „Moje serce to jest muzyk’, „Żyj kolorowo”. Piosenki śpiewane przez nią budziły uznanie licznie zgromadzonej publiczności, która gromkimi brawami nagradzała wokalistkę. Fragmenty biografii Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego czytali absolwenci SP w Porębie Żegoty: Paulina Wiecheć i Mateusz Krzyżak. Wyjątkowa i magiczna atmosfera recitalu  oraz jego przyjęcie przez publiczność nie pozostawiają wątpliwości, że poezja śpiewana jest klasą sama w sobie i ma wielu zwolenników.
Dziękujemy Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Alwerni oraz Panu Ryszardowi Kramarczykowi za pomoc techniczną, a Panu Kazimierzowi Krańskiemu za wykonanie zdjęć.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Literackie spotkania (i nie tylko…) w Gminie Alwernia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.