20 maja w sali OSP w Alwerni odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Klatką, podczas którego miała miejsce promocja jego najnowszej książki pt. „Bo imć kasztelan Koryciński zachorzał: opowieści o dawnej i współczesnej Alwerni. Fakty, ludzie, anegdoty”. Organizatorami spotkania byli Autor, MGBP w Alwerni oraz Samorządowy Ośrodek Kultury.

Pan Zbigniew jest mieszkańcem Alwerni, ponad 40 przepracował w Zakładach Chemicznych „Alwernia”, był redaktorem naczelnym miesięcznika „Alchemik”. Od ponad 20 lat kieruje Teatrem Ludowym „Tradycja”. Jest autorem scenariuszy, aktorem i reżyserem. Od siedmiu lat prowadzi Stowarzyszenie Seniorzy „Alwerni”. Jest również autorem książek „Wierni Alwerni”, „Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Alwerni 1895-2005”, „20 lat Międzyzakładowego Klubu Sportowego „Alwernia” 1988-2008”.

Podczas spotkania licznie zgromadzona publiczność zapoznała się z najnowszą książka Autora oglądając prezentację multimedialna. Pan Zbigniew barwnie opowiadał o kulisach jej powstania i zaprezentował poszczególne jej rozdziały.

Piękną oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili zaproszeni przez Autora goście. Na zakończenie spotkania nabywcy promowanej książki, ustawili się w długiej kolejce po osobisty wpis autora.