18 kwietnia 2024 roku Bibliotekę Publiczną w Okleśnej odwiedziła klasa VIII ze Szkoły Podstawowej. W ramach lekcji bibliotecznej młodzież zapoznała się ze sposobem organizacji zbiorów bibliotecznych, z działem „Literatura dla dzieci i młodzieży” oraz publikacjami popularnonaukowymi i księgozbiorem podręcznym. Uczennice zaznajomiły się również z katalogiem online MGBP w Alwerni oraz sposobami wyszukiwania w nim potrzebnych informacji.

Drugiej części spotkania patronowała książka pt. „Możesz więcej niż myślisz” autorstwa Karoliny Stępień- Cach i Martyny Brody. Jest to pozycja przedstawiająca techniki wizualizacyjne i relaksacyjne oraz ćwiczenia oddechowe pomocne przed egzaminami, zawodami sportowymi i w życiu codziennym. Zaprezentowana książka, skierowana przede wszystkim do młodzieży, ale również do rodziców i nauczycieli, może być szczególnie pomocna przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty.

Na zakończenie zajęć uczennice klasy VIII wraz z panią wychowawczynią wykonały krótkie ćwiczenie polegające na napisaniu o drugiej osobie jakiejś pozytywnej cechy, którą w niej dostrzegamy.

Biblioteka życzy ósmoklasistom powodzenia na egzaminie!