19 sierpnia w sali OSP w Alwerni w monodramie pt. „Kamień na kamieniu” według powieści Wiesława Myśliwskiego wystąpił aktor i reżyser krakowskiego Teatru STU – Andrzej Róg. Akompaniował mu muzyk i akordeonista Jacek Hołubowski.

„Kamień na kamieniu” to powieść uważana za jedno z najważniejszych dzieł nurtu wiejskiego polskiej literatury powojennej. W teatralnej adaptacji powieści Andrzej Róg wcielił się w rolę jej głównego bohatera, Szymka Pietruszki, snującego opowieści o życiu, o sprawach zwykłych i przyziemnych oraz duchowych i metafizycznych. W trakcie przedstawienia można było obejrzeć wiele zabawnych, jak i refleksyjnych i wzruszających scen.

Wybitny tekst powieści Wiesława Myśliwskiego, doskonała gra aktorska Pana Andrzeja oraz świetna muzyka sprawiły, że ten spektakl na długo pozostanie w pamięci widzów.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu spotkania Stowarzyszeniu Seniorzy Alwerni, a zwłaszcza Panu Zbigniewowi Klatce oraz Józefowi Szymocha.

Spektakl odbył się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.