W piątek 10 września br. odbył się po raz kolejny Gminny Dzień Seniora. Gościem specjalnym był z wykształcenia aktor, muzyk z zamiłowania, poeta, pisarz Maurycy Polaski. Popularność zdobył występując w „Spotkaniu z balladą” i „Kabarecie pod Wyrwigroszem”.
W jego solowym programie pt.”Jeszcze tak nie było” nostalgiczne piosenki przeplatały się z satyrycznymi opowieściami dotyczącymi konfliktu płci. Doskonale potrafił bawić i rozśmieszać publiczność. Opowiadał o szukaniu inspiracji, tworzeniu i pracy artystycznej. Inteligentne teksty, zabawne monologi oraz dużo piosenek lirycznych złożyły się na świetną zabawę publiczności.
Uczestnicy gorącymi oklaskami nagrodzili artystę, chwaląc go za profesjonalizm i kunszt artystyczny. W spotkaniu wzięła udział Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila, która wraz z przewodniczącym Gminnej Rady Seniorów Zygmuntem Sieprawskim złożyła wszystkim seniorom życzenia zdrowia i wielu lat życia wypełnionego radością i miłością.
Występ Maurycego Polaskiego odbył się w ramach projektu „Rodzina książką życia”. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.