Jacek Cygan, jeden z najbardziej znanych tekściarzy, autor licznych przebojów gwiazd polskiej estrady spotkał się 18 października br. ze swoimi fanami w Kwaczale.

Organizatorami byli: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni, Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały i Stowarzyszenie Alwernia Plus.

Spotkanie było emocjonującą podróżą przez lata pracy artystycznej poety, w której zawarł również historię współpracy ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, czy Sewerynem Krajewskim. Uczestnicy poznali anegdoty i historie związane z powstawaniem legendarnych, muzycznych utworów, które dziś nuci cała Polska. Któż bowiem nie zna takich przebojów jak: „To nie ja”, „Za młodzi za starzy”„Wypijmy za błędy” czy „Pokolenie”. Podczas spotkania niewątpliwym urozmaiceniem było wspólne, brawurowe wykonanie piosenki, która rozbawiła oraz rozśpiewała licznie zgromadzoną publiczność.

Jacek Cygan to nie tylko utalentowany tekściarz ale również autor książek. W trakcie opowieści nawiązał do swojej najnowszej książki, a mianowicie „Odnawiam dusze. Piosenki, ludzie, czas”, będącej wzruszającą opowieścią mi.in. o Zbigniewie Wodeckim, Annie Dymnej, Ewie Błaszczyk oraz Grzegorzu Markowskim.

Kilkakrotnie w trakcie spotkania pojawił się również element bardzo osobisty, autor bowiem podkreślał swoje emocjonalne przywiązanie do Okleśnej, gdzie będąc dzieckiem często spędzał wakacje.

Autorowi dziękujemy za sympatycznie spędzony czas, a Czytelników zapraszamy do wypożyczania w naszych Bibliotekach książek autorstwa Pana Jacka Cygana.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia” .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.