W piątek 16 września br. w sali OSP w Alwerni odbył się Gminny Dzień Seniora. Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni im. Janiny Rogalskiej oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni.

Życzenia zdrowia, radości oraz optymizmu na każdy dzień dla Szanownych Seniorów złożyła Pani Burmistrz Beata Nadzieja – Szpila. Przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń z Gminy Alwernia otrzymali również specjalne podziękowania za zaangażowanie i realizacje wielu przedsięwzięć i projektów.

Gościem specjalnym wydarzenia była Katarzyna Żak – aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wokalistka, która popularność zyskała dzięki rolom w serialach „Miodowe lata” i „Ranczo”. Pani Katarzyna opowiadała o swojej karierze, wplatając akcenty z życia prywatnego. Publiczność mogła usłyszeć przepiękne piosenki z repertuaru artystki i podziwiać jej niesamowity talent wokalny. Aktorka w 2016 roku nagrała płytę pt. „Bardzo przyjemnie jest żyć”, na którą teksty napisali min. Magda Czapińska, Artur Andrus, Wojciech Młynarski. W 2019 roku nagrała również album z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Uczestnicy spotkania gorącymi oklaskami nagrodzili artystkę za wyjątkowy i wzruszający recital.

Podczas Gminnego Dnia Seniora nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych, podczas którego akompaniowali przedstawiciele Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiaczek: Iwona Łydek i Damian Czak.

Występ Katarzyny Żak odbył się w ramach projektu „Biblioteczne podróże małe i duże”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury  Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.