Drodzy Czytelnicy, informujemy, że od sierpnia 2021 r. MGBP w Alwerni umożliwia swoim czytelnikom skorzystanie z darmowych kodów w serwisie LEGIMI oferującym dostęp do ponad 70 000 ebooków.
Aby uzyskać kod dostępu do LEGIMI wystarczy być Czytelnikiem MGBP w Alwerni. Zapisani do biblioteki czytelnicy mogą otrzymać go osobiście, telefonicznie (12 283 21 21) lub za pośrednictwem email (biblioteka@mgbp.alwernia.pl). Na stronie https://www.legimi.pl/rajska/ należy wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece i założyć konto w serwisie.
Aby rozpocząć korzystanie z bazy ebooków  na urządzeniu mobilnym, czytelnik powinien pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na iOS, Android, Windows oraz Windows Phone, a następnie zalogować się na swoje konto na urządzeniu mobilnym.
Wszystkie kody wydane czytelnikom przez MGBP w Alwerni ważne są przez 30 dni. Aktywacja musi nastąpić w miesiącu, w którym kod został pobrany. Po upływie jego ważności czytelnik może otrzymać kolejny. Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zachęcamy do korzystania z serwisu LEGIMI.