19 czerwca 2026 r. w Bibliotece w Kwaczale odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z przedszkolakami. Podczas zajęć rozmawialiśmy o wakacyjnych planach , marzeniach oraz przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się również, jak właściwie zachować się w sytuacji zagubienia w nieznanym miejscu. Punktem wyjścia do rozmowy na ten ważny temat była książka Gabrieli Rzepeckiej-Weiß „Gdy Pola się zgubi”. Historia ta w prosty i przystępny sposób przedstawia sześć zasad postępowania, pokazując dzieciom, co zrobić i do kogo zwrócić się o pomoc, gdy nagle stracą rodziców z oczu. Wspólna rozmowa pozwoliła utrwalić ważne zasady bezpieczeństwa oraz uświadomić dzieciom, że w trudnych sytuacjach zawsze warto poprosić o pomoc zaufane osoby.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające ich wymarzone wakacje. Nie zabrakło słońca, morza, gór i wielu kolorowych marzeń!
