Warsztaty dziennikarsko-literackie w Okleśnej


W dniu 24.09.2019 r. w Okleśnej odbyły się warsztaty dziennikarsko–literackie. Zajęcia prowadziła dziennikarka Radia Kraków, tłumaczka i autorka książek dla dzieci Barbara Gawryluk.

Udział w nich wzięli uczniowie klas starszych SP w Okleśnej. Barbara Gawryluk wprowadziła uczestników w tajniki pracy dziennikarza radiowego. Następnie rozdała uczestnikom krótkie teksty, fragmenty książek swojego autorstwa. Po zapoznaniu się z materiałem i chwili przeznaczonej na przygotowanie, rozpoczęło się nagrywanie audiobooka. Każdy uczeń odczytał swój fragment tekstu, który został zarejestrowany na magnetofonie. Po obróbce technicznej powstanie audiobook, który autorka prześle uczniom w postaci MP3. Spotkanie było niezwykle interesujące, wzbogaciło uczestników w wiedzę na temat zawodu dziennikarza, pisarza oraz tłumacza. Aktywny udział w warsztatach dostarczył niezapomnianych emocji.

Warsztaty dziennikarsko-literackie odbyły się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA