Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk w Grojcu


Dnia 24.09.2019 r. przedszkolaki oraz uczniowie SP w Grojcu mieli okazję spotkać się z autorką popularnych książek dla dzieci Barbarą Gawryluk.

Tematem spotkania był warsztat pisarski autorki i geneza powstawania jej książek. Barbara Gawryluk przekonywała dzieci, że niektóre historie jakie opisuje w swoich książkach, zdarzyły się naprawdę, a tematy do nich czerpie ze swojej pracy dziennikarskiej. Któż bowiem nie słyszał o wiernym Dżoku, czekającym na swojego zmarłego właściciela, czy „Balticu”, którego uratowali płynący po morzu marynarze.

Pani Gawryluk stworzyła również serię książek, gdzie bohaterami są psy ratujące życie, będące przewodnikami osób niewidomych, pracujące dla policji, czy uczestniczące w terapiach chorych dzieci. Uogólniając większość jej utworów opowiada o rodzącej się w trudnych warunkach miłości między psem a człowiekiem.

Mamy nadzieję, że to ciepłe i serdeczne spotkanie z książką i jej autorem, pozostanie długo w pamięci dzieci i zachęci je do czytania książek. 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA