Wystawa "Wyostrzamy w Alwerni"

W dniach 10 i 11 sierpnia 2019 r. Alwernia gościła grupę 13 pasjonatów fotografii, którzy zostali zakwalifikowani z grona kilkudziesięciu osób do uczestnictwa w Warsztatach Fotograficznych „Wyostrzamy”. Pomysłodawcą warsztatów jest Anna Nalepa – Jaśko, która już drugi rok pozyskuje środki finansowe z Programu „FIO Małopolska Lokalnie - Północ” na ich organizację. W tym roku organizatorzy postanowili przeprowadzić warsztaty w Alwerni, która zachwyciła uczestników swoim pięknem i niepowtarzalnością.

Dzięki uprzejmości Pani Burmistrz Beaty Nadzieja - Szpila, która objęła projekt patronatem honorowym uczestnicy warsztatów mogli doskonalić swoje umiejętności pod bacznym okiem prowadzącego Bartłomieja Jaśko, z zawodu nauczyciel, fotograf, grafik, właściciel firmy Jaśkowa Galeria. W tym roku tematem przewodnim była fotografia architektury oraz fotografia formy i detalu. Zajęcia teoretyczne odbywały się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni, mającym swoją siedzibę w samym sercu miasta, przy alwerniańskim rynku. Zajęcia praktyczne miały miejsce w Klasztorze oo. Bernardynów, w Muzeum Pożarnictwa oraz Rynku. Miejsca te nie bez znaczenia wybrali organizatorzy warsztatów, świadomość zmian zachodzącym w otaczającym nas świecie skłoniła ich, aby uchronić dzisiejszą rzeczywistość od zapomnienia. Uczestnicy warsztatów mimo intensywności zajęć już pierwszego dnia zgromadzili obszerny materiał dokumentalny ukazujący zarówno piękno jak i mankamenty miasta. Drugi dzień był dopełnieniem ich spojrzenia. Na bazie tych doświadczeń zrodził się pomysł organizacji wystawy uczestników warsztatów, przy współpracy z Urzędem Miasta.

W witrynach Biblioteki w Alwerni prezentujemy efekty pracy uczestników warsztatów fotograficznych na wystawie „Wyostrzamy w Alwerni”.

Autorzy: Paula Grochal, Martyna Jakóbik, Karol Klich, Kacper Liszka, Elżbieta Musialik, Marcin Pawlik, Przemysław Rożnawski, Mikołaj Simik, Piotr Stańczyk, Rafał Suwaj, Arek Trębacz, Katarzyna Urbańczyk, Michał Winiarczyk.