Spotkanie z Moniką Bachowską


W sobotę, 7 września 2019 r. odbyło się w Kwaczale spotkanie autorskie z p. Moniką Bachowską, autorką książek o tematyce religijno-historycznej.

Mimo młodego wieku udało jej się wydać 7 pozycji, wśród których są m. in. „Kresy”, opowieści biograficzne dot. bł. Władysława z Gielniowa, św. Franciszka, czy ks. Piotra Skargi. Mając wykształcenie historyczne i dysponując rozległą wiedzą z tej dziedziny autorka przekonywała publiczność, że historia jest pasjonująca, pełna dramatycznych wydarzeń, za którymi stoją zwykli ludzie. I to oni, ich codzienne życie, zwyczaje, marzenia, zalety oraz wady były przedmiotem wykładu autorki. W trakcie spotkania pani Bachowska przytoczyła mnóstwo mało znanych faktów historycznych, ciekawostek i anegdot, których trudno szukać w przewodnikach. Nawiązywała przy tym do biografii królów polskich, jak i znanych popularnych pisarzy. Opowieści o alchemii, nieoczekiwanym wynalezieniu porcelany czy o upodobaniach Bolesława Prusa zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

Była to ciekawa i niezwykła lekcja historii. Mamy nadzieję, że będzie także inspiracją słuchaczy do poznawania historii nie tylko od strony szkolnej perspektywy. Na spotkaniu można było również zakupić po promocyjnej cenie książki autorki i zdobyć autograf.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

FOTORELACJA