Warsztaty dziennikarskie z Dariuszem Rekoszem


Dnia 8 czerwca 2019 r. młodzież miała szansę spotkać się z animatorem kultury, felietonistą, autorem książek przygodowo-detektywistycznych Dariuszem Rekoszem.

Z wykształcenia jest on informatykiem oraz specjalistą ds. turystyki. Pasjonuje się piłką nożną. Te wszystkie zainteresowania umiejętnie wykorzystuje przy organizowaniu warsztatów dla dzieci i młodzieży.

W trakcie zajęć zaproponował uczestnikom nakręcenie trailera filmowego promującego jego książkę pt.: Pocztówka z Toronto. Sztuka tworzenia takiego trailera czyli reklamy nie należy do łatwych, albowiem w ciągu maksymalnie 3 minut należy zasygnalizować najważniejsze wątki, oddać atmosferę książki i zrobić to tak aby nie zdradzić zakończenia, ale zaintrygować widza.

Prowadzący warsztaty zwrócił uwagę na różnicę między scenariuszem a scenopisem, wybrał aktorów, objaśnił im role i wykorzystując wcześniej przygotowane rekwizyty przystąpił do nagrywania scenek reklamowych. Uczestnicy poczuli się jak prawdziwi aktorzy na planie filmowym. W nagrodę każdy z aktorów dostał na pamiątkę reklamowaną książkę z autografem autora.

Więcej na temat Dariusza Rekosza na stronie: http://www.rekosz.pl/

Organizatorem warsztatów była MGBP w Alwerni i Stowarzyszenie Młoda Alwernia.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Medialna Moc Książki- cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia” .


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.

Trailer reklamowy książki "Pocztówka z Toronto"

FOTORELACJA