Aktualności

Karaoke z książką


W czwartkowe popołudnie, 28 września br. Biblioteka w Porębie Żegoty  stała się miejscem, gdzie  dzieci, młodzież oraz dorośli wspólnie śpiewali znane dziecięce przeboje inspirowane popularną literaturą.

Karaoke odbyło się w ramach bloku tematycznego „Książka z muzyką w tle”. Do prowadzenia zajęć zaproszono Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni Marka Skowronka.

Bibliotekę zaszczycili swoją obecnością członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Poręby Żegoty, miejscowy chór oraz sympatycy i przyjaciele. Uczestnicy śpiewali na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego. Pomocniczo projektor wyświetlał teksty popularnych piosenek, które jak się okazało wszyscy świetnie znali. A były to utwory zaczerpnięte głównie z Akademii Pana Kleksa- „Na wyspach Bergamutach”, Kaczka Dziwaczka”, Witajcie w naszej bajce”, nie zabrakło również piosenek Natalii Kukulskiej takich jak „Ogórek”, „Puszek Okruszek oraz Mała smutna Królewna”. Mamy nadzieję, że taka forma zajęć dostarczyła dzieciom moc radości, a dorosłym porcję dobrej zabawy oraz zachęciła do poszukiwania inspiracji muzycznych w literaturze.

Było to już ostatnie spotkanie, które odbyło się w ramach projektu KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki” oraz przez Gminę  Alwernia. Partnerami MGBP w Alwerni w realizacji tego projektu byli Stowarzyszenie Młoda Alwernia, Stowarzyszenie Alwernia Plus, Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni”, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty.

Fotorelacja